383239_339153289428024_899886909_n

Bu deyimi ilk kullanan Amerika’da ‘sol’ kisveli istihbarat uzmanlarıdır.. Bu bir yöntemdir ve ‘Yumuşak Güç’ yönteminin temel taşıdır. Emperyalizm, hedef ülkelerde iki kanadı da denetimde tutmak zorundadır. Bu nedenle KONTROLLÜ bir muhalefeti, yine kendi denetlediği iktidarın karşısına koymaktadır. Çeşitli parababaları ve vakıflar, gerek iktidar, gerekse ‘üretilmiş MUHALEFET’e maddi manevi destek sağlamaktadır.. Böylece her cenahı denetimde tutarlar.

Ekonomi Profesörü Michel Chossudovski şöyle açıklamıştı:
“Çağımız kapitalizminde demokrasi illüzyonu ile kitleler yönetilir. Yerleşik toplumsal düzeni tehdit etmediği sürece ‘muhalefet’ , egemen elitlerin çıkarınadır. Amaç muhalefeti bastırmak değil muhalafetin sınırlarını belirlemek, muhalif hareketi şekillendirmek ve kalıba sokmaktır. “
Yazar burada gerçek muhalefetin ortaya çıkmasını engelleyecek ‘sınırlı ve kontrollü muhalefet’in üretilmesinden sözetmektedir. Yeni Dünya Düzeni yarattığı muhalefeti, kendi varlığını koruyan bir ‘emniyet sübabı’ olarak topluma sunar. Yani kitleler hemkendini ‘muhalif’ zanneder, hem de sistemin değirmenine su taşır!
CIA ajanı Graham Fuller’ın ünlü beyanını hatırlayın: ‘Ben Türkiye’nin geleceği için çok iyimserim. Gülen hareketi, Kürt hareketi… Türkiye’deki TÜM HAREKETLERİN SİSTEMLE ENTEGRASYONU, Türkiye’nin gelecekteki İSTİKRARI (!) için esastır. İyimserim çünkü, bu entegrasyonun her geçen gün daha fazla gerçekleştiğini görüyorum!’

Durumları sağlıklı değerlendirmek için, milli güçlerin ‘Üretilmiş Muhalefet’den haberdar olmaları şarttır.

18.7.2014
Banu AVAR

2 Yorum | Banu AVAR:‘Üretilmiş Muhalefet ’ Nedir?
  1. Saygıdeğer Banu Hanım. Anlayıpta anlatamadıklarımızı anlatan güzel bir yazı olmuş. Önce yüreğinize, birikimlerinize ve ellerinize sağlık. Sayenizde yazılarınızla nefes alıyoruz. Genelde doğum günlerinde senede bir gün söylenen ‘İYİKİ DOĞDUN’ sözünü biz Siz’ler için her gün söylüyoruz. ‘İYİKİ VARSINIZ.’ Sizler CUMHURİYETİMİZİN gerçek kazanımlarısınız.

  2. Banu hanim tespitlerinizin dogrulugunu yine görüyoruz. Sizin gibi gazeteci ve arastirmacilarin varligi ulkemizdeki insanlarin bilinclenmesini sagliyor hersey icin tesekkur ederiz.


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir