TAYYİP ERDOĞAN’IN TARİH TEZLERİNE EL- CEVAP! / Banu AVAR

3
984

Genç bir tarihçi, kendi deyişiyle ‘operasyonel tarih yapıcılara’ en keskin belgelerle cevap veriyor!
Son eseri başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tarih Tezleri”ne EL- CEVAP!
Bu “tezler” tabii ki RTE’ye ait değil.. O, duruma göre, batıdan fonlanan “operasyonel tarihçiler”in bayat ve geçersiz tezlerini alıp millete satıyor.
Buradaki ‘ters köşe operasyonu’ “yeni anayasa ile düze çıkacak Türkiye” masalıyla aynı. Yıllardır yalan yanlış öğretilen tarihin gerçek yüzünü gösterme iddiasıyla tonlarca yalanı ortaya atan AKP, gelen geçen hükümetler arasında Türk milletindeki tarih algısını en bariz biçimde çarpıtandır.
Sinan Meydan, El-Cevap’da, bu operasyonel tarihçileri ve sözüm ona “tez”lerini bir bir yıkıyor.
Önsözde şu satırlarla amacını açıklıyor:
“Türkiye Cumhuriyeti, BOP çerçevesinde Yeni Osmanlı’ya dönüştürülme sürecinde.”
“Bu dönüşümü gerçekleştirenler, Cumhuriyet tarihini yeniden yazma isteğindedirler.”
“Bunlar, Türk Bağımsızlık ve aydınlanma savaşı tarihi” ve onu altın harflerle yazan Mustafa Kemal Atatürk ve bir avuç dava arkadaşını tarihten silmenin gayreti içindedirler.”
Kitap 790 sayfa ve ben henüz dün okumaya başladım. Ama öyle bir heyecanla okuyorum ki dörtte biri bitti.
RTE’nin “akilleri”ni, Batı çıkarlarına uygun “tarih” yazıcıları korkutacaktır, EL-CEVAP. Necip Fazıl’dan Mustafa Armağan’a uzanan bir yelpazede, ortaya sunulan‘tarih tezleri’ tüm tutarsızlıkları ve çarpıklıklarıyla ve bunlara tokat gibi cevaplarla kitaptadır..
Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırı için İngiltere emrinde çalışan Rıza Nur ve Kadir Mısıroğlu “tezlerine” cevaplar da EL-CEVAP’tadır.
En önemlisi sağ ve sol aydınların bir türlü anlayamadığı Atatürk ve Din ilişkisi konusunda da El – Cevap önemli belgeleri gözler önüne sermektedir.
Ve kitabın okuduğum yere kadar en önemli bölümlerinden biri, Küresel Çetenin baş danışmanlarından Huntington’ın Atatürk hakkında söyledikleridir.
Huntington, Türklerin Atatürk’ün mirasını reddetmesini emretmiştir.
“Türkiye İslam”ın lideri olmalı Bunun için Atatürk’ün mirasını reddetmeli!” demiştir.
Şu satırlar, içerdeki devşirme tarihçilerin ağababalarının kimler olduğunu ortaya sermektedir.
“Mustafa Kemal Atatürk 1920’li ve 30’lu yıllarda gerçekleştirdiği bir dizi dikkatlice hesaplanmış devrim yoluyla, halkını Osmanlı ve Müslüman geçmişinden uzaklaştırma girişiminde bulundu!”
Ortadaki yanaşma tarihçiler ve AKP kadrosu, işte bu ABD derin devlet tezini millete satmak için yıllardır dört dönmektedir..
Atatürk dindar bir liderdi.. Ve manevi mirasının “akıl ve bilim” olduğunu söylerdi.
BATILI SIRTLANLAR hem TÜRK tarihi hem İSLAM mirasından öylesine rahatsızdılar ki, bunu en özel şekliyle ortaya çıkaran Gazi Paşa’dan nefret ettiler.. Başımıza da O’ndan ve eserlerinden , aslında TÜRKLÜK ve İSLAM’dan nefret eden devşirmeler getirdiler..
Ama ne yaparlarsa yapsınlar Sinan Meydan gibi çalışkan kardeşlerimiz onlara ve yalanlarına nefes aldırmayacaklar!
Bunun için aylar yıllar süren bu çalışmaları okumak, aklımıza yazmak ve durumu anlamak zorundayız..
Batılı ‘uzmanlar’ ve batı ‘muhipleri’ bizi okumaktan ve gerçekleri araştırmaktan uzak tutarak zehirliyorlar.. Bununla savaşmak, okuyup anlamak ve anladığımızı yaymakla mümkün.. Eline sağlık kardeşim, Sinan Meydan.
Banu AVAR, 05 KASIM 2013

Önceki İçerikBeyzbol sopası İran’ı işaret ediyor.. / Banu AVAR
Sonraki İçerik3 Eylül Sivas Millî İrade Toplantısı
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here