KARDEMİR’in Patron Sendikası ÇELİK-İŞ Hangi Küresel Konfederasyona Bağlı? / Banu AVAR

0
607

Küresel sermaye’nin ağababaları , geçen yüzyılın başından beri 1920’lerde verdikleri karar çerçevesinde tüm dünyayı örümcek ağlarıyla sarıyorlar. Ulusal ekonomileri felç ediyor, hükümetleri deviriyor, eğitime el koyuyor, ulusal kültürü yozlaştırıyor, tek dili tek dini dayatıyorlar. Kurdukları masonik örgütlerle tüm ülkelerin kılcal damarlarına giriyorlar.
2. Paylaşım savaşı sonrası dünya enerji kaynaklarına ve enerji yollarına hakim olmak için bir plan yaptılar. Amerikan ve İngiliz istihbarat örgütleri işbirliğiyle hazırlanan raporlarda, küresel sermayeye DİRENÇ NOKTALARININ ‘öldürülmesi’ çalışmalarına ağırlık verildi.
Sermayenin azgın gidişine DUR diyen demokratik örgütlenmeler, SENDİKALARDI. O halde bu örgütlerin zaptu rapt altına alınmaları şarttı.
Tüm dünyada sendikaların denetim altına alınması için harekete geçildi.. Tüm ülkelerde küresel sermayenin çıkarları doğrultusunda hareket edecek SARI sendikalar oluşturuldu. Böylece ‘demokratikmiş’ gibi görünecek ama işçi hareketini zehirleyeceklerdi.
Küresel sermaye ve hizmetindeki istihbarat örgütleri, sahte sendikaları ve bağlı konfederasyonları 2. dünya savaşı ertesinde sahneye çıkardı.
Bu sendikalar aslında ‘SERMAYENİN HİZMETKARLARI’ydı.
En önem verdikleri alanlardan biri DEMİR ÇELİKti.
O nedenle bu alanda faaliyet gösteren sendikalara büyük önem verildi.
Önce İsviçre’nin Cenevre kentinde metal işçileri için bir federasyon kuruldu.
Adı Uluslar arası Metal İşçiler Federasyonu (International Metalworkers’ Federation) idi.(http://www.imfmetal.org)
Bu federasyon da merkezi Brüksel’de olan bir Konfederasyona bağlıydı.
Özgür Sendikalar Konfederasyonu (İnternational Confederation of Free Trade Unions). 150 milyon işçinin içinde yeraldığı Konfederasyon, 53 ülkeden sahte sendikaları bünyesine toplamıştı.
Kurucular Amerikan ve İngiliz istihbarat servisleriyle ilişkili sözüm ona ‘özgür’ sendikalardı, ve İŞÇİ KARŞITI, SERMAYE YANLISI oldukları 60 yıllık tarihlerinde her adımlarına yansıdı. İşte Özgür Sendikalar Konfederasyonu böyle kuruldu. Maddi desteği Amerikan gizli operasyonlar merkezi ve CIA’den sağlanıyordu. Tüm ülkeleri örümcek ağı gibi saracaklardı. Görevleri ‘Gerçek sendikaları’ boğmak yok etmekti..
Gelelim Atatürk’ün imzasını taşıyan KARDEMİR’de yuvalanmış sendikanın gerçekliğine. İşçi haklarını savunmak bir yana , kölelik sistemini sürdürmeyi öngören, işçiyi işçiye düşman eden kararların altına imza atan ÇELİK-İŞ sendikası acaba hangi uluslar arası örgütlerle bağlantılı?
WEB sayfasında (http://www.celik-is.org/index.html), bağlı olduğu ÜST KURULUŞLAR’dan biri olarak Uluslararası Metal İşçiler Federasyonu’nu adres gösteriyor..
Uluslararası Metal İşçiler Federasyonu ise CIA eliyle kurdurulan, ÖZGÜR (!) SENDİKALAR KONFEDERASYONU’nun bir üyesi…
Çelik-İş’e bağlı işçilerimiz, acaba küresel sermayenin CIA eliyle kurdurduğu bir konfederasyona bağlı olduklarını biliyorlar mı?
PKK’yı tarih sahnesine iten, Türkiye’de darbelere imza atan, PKK ASALA terörünü başımıza bela eden Batı istihbaratı uzunca bir süredir her çeşit iş kolunda SAHTE sendikacılığın da arkasında.
Bilmeyenler araştırsın.. dahasını bulacaklar!
Kardemir’in yiğit işçilerine, sömürülen, korkutulan, baskı altında tutulan, köleleştirilen, kendi fabrikasında kendi emeğine el konan emekçilerine duyurulur…

NOT: Bugün küresel sermayenin içerdeki işbirlikçilerinin örgütlediği ‘Doğal Hayatı Koruma’ ‘Toplum Gönüllüleri’ ‘Lösev’ ‘Kardelenler’ gibi çevreci, feminist, sağlık, gençlik vakıflarına katkı sunmak isterseniz, bankalar size her türlü kolaylığı gösterir. Havale masrafı alınmaz.. Tüm televizyonlar seferber olur.
Ama KARDEMİR’den atılan işçiler için bir kampanya yapılır ve bankalardan bu gönüllü destek hareketine en azından havale masrafı almayarak katkı sunması istenirse RED cevabı alınır… Akbank Karabük şubesi, büyük bir haksızlığa maruz kalmış Kardemir işçilerine akacak katkılardan Havale masrafı alma kararını gözden geçirmelidir. Aksi takdirde Karabük halkı AKBANK’ın tavrını değerlendirmelidir.
Bir ay içinde KARDEMİR’den atılan işçiler ve ailelerine elzem miktarı toplamak için destek olunuz. OSMAN SEDAT MADAK , AYHAN IŞIK , SUAT MUTLU işçi heyeti adına açılmış hesap numarasını hatırlatıyorum:
AKBANK
İBAN NO: TR46 0004 6000 8188 8000 11 3602
Destek hattı http://www.karabuknethaber.com dan izlenebilir.

Banu AVAR, 28 Aralık 2010
Önceki İçerikHadi İşbaşına! Bu Bir Dayanışma Çağrısı!.. ACİL! / Banu AVAR
Sonraki İçerik2011 Kan Yılı – Dünya Düzeni Sezon 2 Bölüm 1
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here