HOCALI Mitingini 'Kullanmak'! / Banu AVAR

0
702

Her 26 Şubat’ta olduğu gibi bu yıl da HOCALI katliamı anılacak… Ama bu anma günü siyasi iktidarlar tarafından siyasi amaçlarla ‘KULLANILMAK’ isteniyor.. Bu ‘KULLANMA’ durumuna dikkatinizi çekmek isteriz..
Azerbaycan devletinin, ‘daha çok ses getirmesi amacıyla’ 26 Şubat Hocalı mitingini, siyasi iktidara yakın çevrelerle düzenleme kararı, vahim sonuçlara yol açabilecektir..
Miting afişleri ve duyurularında HOCALI yanısıra ‘Hama -Humus’ vurgularının yer alması bunun işaretidir..
Küresel güçler ve içerdeki işbirlikçileri, HOCALI katliamını lanetle anan Türk milletine, Suriye’ye karşı savaş çığırtkanlığı yaptırmak istemektedir..
Hazır, meydanlar Hocalı’yı anan milliyetçilerle doluyken, miting, “Suriye ile savaşa HAYIR” diyen Türk milletini galeyana getirme aracı olarak kullanılmak istenmektedir.
Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği’nden Hanefi Çakır yayınladığı bildiri de bu konuya dikkat çekmiştir:
‘Taksim mitingi için tek yetkilinin “İslam Kalkınma Örgütü’nün-Gençlik Teşkilatının” olduğunu belirterek yapmış olduğumuz tüm çalışmaları sabote edilmiştir. Birkaç gündür yaptıkları propaganda da ise “Hama, Humus, Filistin” kavramları kullanılarak, ülkemizi Suriye ve İran savaşlarına hazırlamak istemektedirler. Oyunu görelim ve bozalım.’*
26 Şubat HOCALI KATLİAMINI lanetlemek içindir.. Batının Türkiye’yi komşularımızla savaşa itmesi için ikna mitingine çevrilmesine izin vermeyin.
Banu AVAR, 24 Şubat 2012
[email protected]

Önceki İçerik22.02.2012: Halk TV – Güne Başlarken
Sonraki İçerikTürk Dünyası Kültür ve İnsan Hakları Derneği Basın Açıklaması:
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here