EMİR YUKARDAN! TSK ile PKK’YI  EŞİTLE!  SONRA “TAHLİYE” !

0
820

Tarih 2012’nin 5 Ocak’ı! Ross Wilson, ‘Ergenekon’ stratejisini yazmıştı:
“…yüksek rütbeli subayların sözde veya gerçek, yasadışı davranışlarına odaklanmak, son zamanlarda sönmeye yüz tutmuşanayasa değişikliğine, yeniden şevk ve ivme katacaktır; ordu içinde, yargıda, ve her konumda bu değişimi kısıtlamak ve AKP’nin işlerini engellemek isteyenleri atacakları adımları hesaplamaya ve kendilerini ne şekilde savunacaklarını düşünmeye zorlayacaktır.”
Sadece Ross Wilson değil, ABD ‘derin’ devletinin istihbarat ‘uzman’ları ve onların yerli uzantıları ardı ardına benzer ‘raporlar’ yayınlamışlardı: Hepsinin ana fikri aynıydı:
*Türk ordusuna son darbe zamanı gelmiştir!
*PKK terör örgütü karşısına ‘TSK terör örgütü’ konuşlandırılmıştır! Balyoz vb gibi davalarla terör örgütü ile ORDU ‘eşitlenmiştir!

İkinci aşamayı eski büyükelçi ve ABD derin devletinin bir diğer parlak ismi Morton

Abramowitz Eylül 2012’de yazmıştı:

“Bu ‘SÜREÇ’, Türk ordusuna balyoz indirirken, AKP hükümetini de son raddeye kadar yıpratacaktı ve ABD’nin Türkiye için yeni bir hükümet arayışının yolunu açacaktı”

http://www.guncelmeydan.com/pano/turkiye-nin-son-derece-nazik-durumu-morton-abramowitz-t32598.html
Tayyip Erdoğan’a iktidar koltuğuna oturtanlar, onun celladı da olacaklardı. ‘Sistem’ böyle işliyor. Mübarek ve Saddam en yakın örnekler…
“Derin Amerikalılar” 2 ay önce Ekim 2013’de bir rapor daha yayınladılar. ‘Hayalden Hakikate: ABD – Türkiye Politikalarının yeniden şekillendirilmesi’ (From Rhetoric to Reality: Reframing U.S. Turkey Policy) başlıklı bu raporda yeralan sözler son tahliyelere ışık tutuyor:
“ABD, Türkiye’de demokratik kurumların geliştirilmesine, sivil toplum oluşumlarının yayılmasına ve ekonominin modernleştirilmesine destek olmalıdır.
Bu bağlamda;
Demokratikleşmeye destek: Amerikalı yöneticiler KAMUOYU ÖNÜNDE, özellikle azınlık hakları ve politik özgürlük gibi konularda, Türk hükümetinin demokratik eksikliklerini giderme gayretlerini teşvik etmelidir. Amerikan siyasetini belirleyenler, son derece önemli olan ‘Kürt barış sürecini’ teşvik etmeye ve desteklemeye devam etmelidir.
Sivil hakları ve ekonomik özgürlükleri savunmak: Washington, Türkiye’de gazetecilerin işten atılması ve hapsedilmelerine, muhalif olan kişilere ait işyerlerinin keyfî kontrol ve araştırmalara tabi tutulmasına ve muhalefetin diğer yollardan ağzının tıkanmasına karşı çekinmeden sesini duyurmalıdır. Türkiye’nin uluslararası ticaret görüşmelerine dâhil edilmesi için ABD’nin destek vermesi, bu gibi konularda göstereceği ilerlemeyle ilişkilendirilmelidir. (çeviri: Erkan Güçiz)
Bu iki paragrafın anlamı şudur:
Amerika önümüzdeki süreçte Türkiye’de ‘Özgürlük havarisi’ rolü oynayacak;
İçeri tıktığı asker ve sivillerin dışarı çıkarılmasını ‘sağlayacak’,
Öcalan dahil, bölücülerin de Türk kamuoyunun sevdiği yazar ve siyasetçilerle aynı anda özgürlüğünü sağlayacak;
Ve bundan ‘Türkiye’yi bölme sürecinde’ ‘nemalanacaktır’.
Banu AVAR
11 Aralık 2013

Önceki İçerikKukla Tiyatrosu ve Hakkın Müdafaası! / Banu AVAR
Sonraki İçerikCeviz Kabuğu – 24 Ocak 2014 / Banu AVAR – Arslan BULUT – Sinan MEYDAN
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here