BİDEN’İ “ÖZGÜRLÜK HAVARİSİ” İLAN EDENLERE CEVAP!

0
4228

0 Yorum
Gazeteci Kadri Gürsel ‘Biden bizimle neden görüştü’ başlıklı bir makale (*) yazmış. “Biz” kim ? Kimler, kimlerle görüşmüş bakalım:
Amerika’nın eli kanlı örtülü operasyonlar başkanı Biden, Gazeteci olarak Kadri Gürsel, Aslı Aydıntaşbaş, Ceyda Karan ve Dağ Medya’nın sahibi Pınar Dağ’ı seçmiş… Beşinci kişi Anadolu Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tesevci Osman Kavala. Ve Bilgi Üniversitesi’nden hukukçu, Prof. Dr. Yaman Akdeniz.
Kimler dinliyor bu isimleri: ABD Başkan Yardımcısı’nın yanı sıra, Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Biden’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Colin Kahl ve ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass….

Neden görüşmüşler? Kadri Gürsel bizi güldürüyor:
“Biden bizlerle görüşerek, rejimin mağdur ettiği gazeteciler ve insan hakları aktivistlerinin dünyada yalnız olmadıkları mesajını Ankara’ya verdi”
diyor.
Bırakalım dünyanın bircok ülkesinde antiemperyalist gazeteci, siyasilerin faili mechul cinayetlere kurban gitmesindeki tutuklanmalarındaki cia/ABD parmağını, Amerika’da onlarca gazeteci ve siyasi faaliyet gösteren ‘sistem dışı’ isim garip kazalarla(!) yokedilmiştir!

Ayrıca küçük bir not!
2008’de TRT’den kovuluşum ABD ve İsrail büyükelçilerinin, dışişleri bakanlığına aktif müdahalesiyle gercekleşmiştir!
Bu benim yüzüme TRT’nin o dönemdeki 2 numaralı adamı tarafından beyan edilmiş ve odada bulunan başkaları da bunu duymuş ve onaylamıştır!

Biden ve ABD’yi ‘Basın özgürlükçüsü’ ilan edenlere duyurulur!
(Not: Vatanseverler, her kovulan gazeteciyi sahiplenmeden biraz araştırsınlar…)
Banu AVAR

24 .01. 2016

*Kadri Gürsel makalesi linki:

Biden bizimle neden görüştü?

Önceki İçerikİYİ YILLAR TÜRK MİLLETİ!
Sonraki İçerikGün O Gündür
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here