Amerikan Şahinleri Mısır Ordusuna 'DARBE' Emri Verdi! / Banu AVAR

0
693

‘Mübarek’in yetkilerini Ömer Süleyman’a devretmesi krizi sonlandırabilirdi. Ama öyle görünmüyor. O halde MISIR ORDUSU BİR KARAR VERMEK ZORUNDA!’ 10 şubat 2011 • saat: 22:47 • Stratfor •
Tahrir meydanında kalabalık Mübarek’in ‘yarı’ yetki devrini ekranlardan izliyor.
Mübarek eski patronlarına meydan okuyor. CIA’in saatler önce açıkladığı kararlara karşın, sadece tek ayağını iktidardan çekeceğini bildiriyor.
Baştaki açıklama CIA/ Pentagon bağlantılı Stratfor Düşünce Kuruluşu’nun, Mübarek’in açıklaması sonrası sitesine koyduğu yazı…
Kısaca Mısır ordusuna ‘İNDİRİN MÜBAREK’İ! DARBE YAPIN!’ diyor. Bunu mealen söylemiyor. Kelimelendiriyor!
Sokaklar zonkluyor ve kalabalık ‘her yöne’ gidebilir… Küresel efendilerin çıkarları aleyhine gelişmeler olabilir. O nedenle Stratfor ve ünlü parçalanmış bölge haritaları mimarıGeorge Friedman, olasılıkları altalta diziyor:

   ‘Ordunun önünde 3 seçenek var:
   1) Kalabalığa müdahale etmeden sakin beklemek;
   2) Tahrir meydanına denetim altına almak;
   3) Bir DARBE YAPIP MÜBAREK’İ AŞAĞI ALMAK! (to stage a coup and overthrow Mubarak). (

http://www.stratfor.com/theme/egypt-unr … eacd72459d

  )

Eğer CIA/Pentagon ABD neoconları bir an önce ‘duruma hakim olmazlarsa’ başka bir küresel güç odağı Mısır’ı Amerika’nın arka bahçesi olmaktan çıkarabilir… Ayrıca halk dinamizmi her ne kadar lidersizse de, ülkeyi ‘istenmeyen’ bir yöne sürükleyebilir..
‘O nedenle’ diyor ABD derin devleti, ‘Alevlenmiş kalabalıkları denetimde tutmak için, yıllardır beslediğimiz Mısır ordusu harekete geçmeli! Mübarek kalabalıkların uğultusunu dindirecek şekilde tarihin çöp sepetine gitmeli!’
11 şubat sabahı ‘Ordu CIA’den gelen emre itaat etmeyeceğini açıkladı! Şimdi öğlen… Cuma namazı sonrası İngiliz İskandinav merkezli güç odakları daha çok bastıracak.
Soros/Google pazarlamacısı Vail Gonim ‘GÖREV TAMAMLANDI!’ (Mission is accomplished!) dedi ama belki yeniden işe koşulacak.
CIA / Pentagon / Mossad Ortadoğu’daki en önemli aktör Mısır’ı Mübarek’li Mübareksiz elde tutabilmek için her şeyi yapmaya hazır. Öncelikle DARBE seçeneğini yıllardır beslediği Mısır Genel Kurmayının önüne koyarken şöyle diyor:
‘Mısır ordusu Mübarek’i başından atmalı! Cuma namazına kadar olan süre iyi kullanılmalı! Halk daha da kalabalıklaşarak yürümeye başladığı zaman ordu ya geri çekilip seyretmek, ya da kalabalığa ATEŞ AÇMAK zorunda! Bu durumda tanklar ve zırhlı birlikler şimdiden pozisyonlarını almalı! Ya da Mübarek’in derhal icabına bakılmalı… ’
İşte bu açıklıkta yazılıyor emirler. Bu kadar pervasız…
Bizim de başımıza geldi birçok başka ulusun da! Amerikan kuklası ordu mensupları, siyasetçi, işadamı ve çeşitli istihbarat unsurları marifetiyle, önce kalabalıkları yönlendirdiler, ülkeyi kamplara böldüler, darbeler yaptırdılar. Sonra kalabalıkları kendi ordularına karşı kışkırttılar. Milli orduları tasfiye edip kendi denetimlerindeki ordular ve paralı askerlerle faşist yönetimler oluşturdular aynı zamanda ‘yumuşak güç’le ülkelerin kurumlarının tam ortasına oturdular.
Mısır’daki gelişmeler çok dikkatle izlenmeli! ‘Arap Ayaklanmaları’ ‘demokrasi’ nidalarıyla başladı, darbeler ve bölge savaşlarıyla sürecek gibi görünüyor
Mısır şimdi küresel güçlerin satranç tahtası ve kanlı bir oyunun arifesinde…. İsrail’deki askeri hareketlilik, Kıbrıs ve Yunanistan’da İsrail ile bağlantılı askeri hazırlıklar, bölgenin çok yakın bir zamanda, mart ayındaki FÜZE KALKANI görüşmeleriyle eş zamanda tüyler ürpertici olaylar dizisine sahne olacağına işaret ediyor!. Hilary Clinton ‘Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkeleri için ‘kusursuz bir fırtına’ öngördüklerini ifşa etmişti…
Acaba Türkiye kendisini derinden etkileyecek, tüm bu ‘yapılandırılmış kaosu’ mevcut siyasileriyle nasıl yorumlayacak ve nasıl adımlar atacak. Gelin hep beraber bunu tartışalım.

Banu AVAR, 11 Şubat 2011
Önceki İçerik30.01.2011: Stuttgart/Almanya Konferansı
Sonraki İçerikMısır'da ve Dünyada 'Dönüşümün Başlangıcı' / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here