30 EKİM ANKARA “VATAN BÖLÜNMEZ” TOPLANTISI BİR KONGRE GİBİYDİ..

0
833

Milli Düşünce Merkezinden Sadi Somuncuoğlu ve Milli İrade Bildirisi yazarlarından Sinan Meydan ve Banu Avar’ın ana konuşmacı olduğu, moderatörlüğünü Buket Müftüoğlu ve Hakan Paksoy’un yaptığı VATAN BÖLÜNMEZ toplantısının onur konukları, Şehit Aileleri Federasyonu başkanı Hamit Köse ve Türk Boyları Konfederasyonu başkanı Durhasan Koca idi. Toplantıda Prof. Hanım Halilova, Prof. Nurullah Çetin, Anıl Çeçen, MİB yazarlarından enerji uzmanı Mustafa Çınkı, Eğitimci Mahiye Morgül kendi konularında konuşmalar yaptı.
Kırşehir Karacakurt Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden Serdar Güneş, Antalya’dan Yörük Derneği’nden İsmail Akçay, 11 Kasım derneği’nden Recep Özdemir, Kocaeli’nden MİB yazarı Seçkin Ergün’ün de katıldığı toplantı gece yarısına kadar devam etti..
Ankara toplantımızda konuşan Şehit aileleri federasyon başkanı Hamit Köse: “Pazarlık Oslo’da başladı İmralı’yla devam etti Kandille sürdürülüyor.. Hükümet yetkilileri bu hayasızlığı sürdümektedir!”

Türk Boyları Konfederasyonu başkanı Durhasan Koca: “Birleşme yolları aranmalıdır. Ülkemizin milli kimliği hoyrat tartışmalara konu yapılmaktadır. Emperyalistler silahsız işgalle ülkeyi ele geçirmekte, beyinler işgal edilmektedir. Devşirme sistemi toplumu ele geçirmektedir.”

Tarihçi Yazar Sinan Meydan: “90 yıllık zulümden bahsedenler var.. Atatürk Cumhuriyeti 1939’da kırılmıştır. 1946’dan sonra ise tümüyle dönüştürülmüştür. Türkiye Cumhuriyeti 90 yaşında değil, 15-20 yaşındadır. 15-20 yılda başarılanlar bugün hala milleti ayakta tutmaktadır. Atatürk’ün formülü basittir: Akıl artı bilim eşittir çağdaşlaşma ve laiklik. Cumhuriyet ‘imkân’dır.”

Devlet eski bakanı Sadi Somuncuoğlu: “80 milyonluk bir ülke! Ve Vatan tehlikede… Gaflet hıyanet ve ihanet içinde olan yöneticiler nedeniyle bu haldeyiz. Yetki verdiklerimiz dünyada emsali görülmemiş bir ihanet içindeler. Bu nasıl görülemiyor.?! Öyle teknikler kullanılıyor ki zihinler devşiriliyor, düşünceler parçalanıyor, cehenneme götürülürken insanlar cennete gideceklerini zannediyor.. O zaman bu teknikleri çözmemiz lazım!”

Gazeteci yazar Banu Avar: “Önce partim değil Önce Vatan diyerek bir araya gelirsek tüm engelleri aşabiliriz. Dini hassasiyeti öne çıkaranlar, Türkçüler, Milli Sol bir araya gelirsek önümüzde kimse duramaz ve durumla mücadele etmek mümkün olur. Devşirilme süreci bir kanser gibi ülkede yayılmıştır. 60 yıldır en üstten en alta kadar devşirme operasyonu dikkatle sürdürülmüştür.. Şimdi dikkatlerimizi bu süreci ters çevirmeye odaklamalıyız.”

Bu toplantılar İstanbul ve İzmir de sürecektir. Katılımcıların birbirinden değerli konuşmaları da ayrıca yayınlanacaktır.

Önceki İçerikATTİLÂ İLHAN’I ANLAMAK… / Banu AVAR
Sonraki İçerikBeyzbol sopası İran’ı işaret ediyor.. / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here