Uşak üniversitesin de Kaçın Demokrasi Geliyor… başlıklı konferans veren gazeteci yazar Banu AVAR Rtvmedya ya verdiği röportajda Türkiye özgür bir ülke değil dedi. Bizler geldik gidiyoruz ama gençlerden umutluyuz diye sözlerine devam etti.

Türkiye Özgür Bir Ülke Değil !

Gazeteci Yazar Banu AVAR bir ülkenin mali özgürlüğü yoksa o ülkenin özgürlüğünden bahsedilemeyeceğini dile getirdi. Uzun süreçte Türkiye özgür bir ülke olmaktan çıktı ve 1938 itabari ile Türkiye’nin özgürlüğünü kaybettiğini söyledi.

Batının Doğu Üzerindeki Politikası

Banu AVAR ; Batının Doğu üzerideki özgürleştirme politikasında durduk yere niye özgürleştirme diye bir şey yapsınlar ki asıl amaçları özgürleştirme adı altında Doğunun zenginliklerini elde etmek için atılan bir adım gibi gördüğünü dile getirdi.

Erasmus Bir Batılılaştırma Projesidir.

Erasmus öğrenci değişim projesinin öğrencilerin beyinlerini yıkamaktan başka bir şey olmadığını söyleyen AVAR , bununla insanların beyinlerini karıştırarak batılaştırılmaya çalışılıyor. Özendirme stratejisi izleyip batılılaştırma eğlimini gerçekleştirmek için ilk olarak yapılan iş üniversitelerin devşirilmesi olduğunu dile getirdi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir