Genç bir tarihçi, kendi deyişiyle ‘operasyonel tarih yapıcılara’ en keskin belgelerle cevap veriyor!

Son eseri başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tarih Tezleri”ne EL- CEVAP!

Bu “tezler” tabii ki RTE’ye ait değil.. O, duruma göre, batıdan fonlanan “operasyonel tarihçiler”in bayat ve geçersiz tezlerini alıp millete satıyor.

Buradaki ‘ters köşe operasyonu’ “yeni anayasa ile düze çıkacak Türkiye” masalıyla aynı. Yıllardır yalan yanlış öğretilen tarihin gerçek yüzünü gösterme iddiasıyla tonlarca yalanı ortaya atan AKP, gelen geçen hükümetler arasında Türk milletindeki tarih algısını en bariz biçimde çarpıtandır.

Sinan Meydan, El-Cevap’da, bu operasyonel tarihçileri ve sözüm ona “tez”lerini bir bir yıkıyor.

Önsözde şu satırlarla amacını açıklıyor:

“Türkiye Cumhuriyeti, BOP çerçevesinde Yeni Osmanlı’ya dönüştürülme sürecinde.”

“Bu dönüşümü gerçekleştirenler, Cumhuriyet tarihini yeniden yazma isteğindedirler.”

“Bunlar, Türk Bağımsızlık ve aydınlanma savaşı tarihi” ve onu altın harflerle yazan Mustafa Kemal Atatürk ve bir avuç dava arkadaşını tarihten silmenin gayreti içindedirler.”

Kitap 790 sayfa ve ben henüz dün okumaya başladım. Ama öyle bir heyecanla okuyorum ki dörtte biri bitti.

RTE’nin “akilleri”ni, Batı çıkarlarına uygun “tarih” yazıcıları korkutacaktır, EL-CEVAP. Necip Fazıl’dan Mustafa Armağan’a uzanan bir yelpazede, ortaya sunulan‘tarih tezleri’ tüm tutarsızlıkları ve çarpıklıklarıyla ve bunlara tokat gibi cevaplarla kitaptadır..

Atatürk’e ve Türkiye Cumhuriyeti’ne saldırı için İngiltere emrinde çalışan Rıza Nur ve Kadir Mısıroğlu “tezlerine” cevaplar da EL-CEVAP’tadır.

En önemlisi sağ ve sol aydınların bir türlü anlayamadığı Atatürk ve Din ilişkisi konusunda da El – Cevap önemli belgeleri gözler önüne sermektedir.

Ve kitabın okuduğum yere kadar en önemli bölümlerinden biri, Küresel Çetenin baş danışmanlarından Huntington’ın Atatürk hakkında söyledikleridir.

Huntington, Türklerin Atatürk’ün mirasını reddetmesini emretmiştir.
“Türkiye İslam”ın lideri olmalı Bunun için Atatürk’ün mirasını reddetmeli!” demiştir.
Şu satırlar, içerdeki devşirme tarihçilerin ağababalarının kimler olduğunu ortaya sermektedir.

“Mustafa Kemal Atatürk 1920’li ve 30’lu yıllarda gerçekleştirdiği bir dizi dikkatlice hesaplanmış devrim yoluyla, halkını Osmanlı ve Müslüman geçmişinden uzaklaştırma girişiminde bulundu!”

Ortadaki yanaşma tarihçiler ve AKP kadrosu, işte bu ABD derin devlet tezini millete satmak için yıllardır dört dönmektedir..

Atatürk dindar bir liderdi.. Ve manevi mirasının “akıl ve bilim” olduğunu söylerdi.

BATILI SIRTLANLAR hem TÜRK tarihi hem İSLAM mirasından öylesine rahatsızdılar ki, bunu en özel şekliyle ortaya çıkaran Gazi Paşa’dan nefret ettiler.. Başımıza da O’ndan ve eserlerinden , aslında TÜRKLÜK ve İSLAM’dan nefret eden devşirmeler getirdiler..
Ama ne yaparlarsa yapsınlar Sinan Meydan gibi çalışkan kardeşlerimiz onlara ve yalanlarına nefes aldırmayacaklar!

Bunun için aylar yıllar süren bu çalışmaları okumak, aklımıza yazmak ve durumu anlamak zorundayız..

Batılı ‘uzmanlar’ ve batı ‘muhipleri’ bizi okumaktan ve gerçekleri araştırmaktan uzak tutarak zehirliyorlar.. Bununla savaşmak, okuyup anlamak ve anladığımızı yaymakla mümkün.. Eline sağlık kardeşim, Sinan Meydan.

Banu AVAR, 05 KASIM 2013

3 Yorum | TAYYİP ERDOĞAN’IN TARİH TEZLERİNE EL- CEVAP! / Banu AVAR
  1. Banu Hanim, ellerinize saglik. İlk olarak bu kitabin varligindan haberdar degildim, sayenizde ogrenmis oldum. 10 Kasim. Ataturk’u anma torenlerinden sonra arayip bu kiatbi bulacagim ve 3 tane alacagim. 1 tanesi evime,2 tanesini de cocuklarimin okullarinin kutuphanelerine.. Yorumlarinizi da bir nefeste okudum ve Ataturk torunu olmaktan bir kez daha gurur duydum. Bir kez daha anladim ki yuce Turk milleti osmanli’dan kalan dinleme aliskanligini okuma aliskanligi ile degistirmek zorunda. Yoksa AKP gibi ve benzeri belalari basimizdan def edemeyecegiz. Osmanli da ey ahali diye baslayan cigirtkanlari dinleyen halk simdi de ey halkim diye baslayan parti liderlerini veya sozculerini kayitsiz sartsiz dinleyip sak sakciliktan vazgecmelidir. Bunu da ancak okuma aliskanligimizi gelistirerek yapabilecegimize inaniyorum. Sizin takipciniz olmaktan gurur duyacagim. İyi ki varsiniz

  2. kaemine yüregine saglık


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir