Belki bir tünelin içinden geçtiğimizden Türkiye`nin dışarıyla temaslarının ne kadar yoğunlaştığını farkedemiyoruz. Son zamanlarda Türkiye`ye gelen gidenin haddi hesabı yok. Amerika dışişleri bakanı Amerikan genel kurmay başkanı, Amerikan istihbaratı, para fonu yöneticileri Avrupa Birliği otoriteleri, Türkiye`nin suyuyla yakından ilgilenenler Tüm forumlar, habitatlar medeniyetler ittifakı Türkiye`de yapılıyor. Barack Obama göreve gelir gelmez , 2. Yurtdışı ziyaretini Türkiye`ye yapacağını açıklıyor. Bunlar hayra alamet değil!!

Ekranlarda sempati dağıtanlar acaba gizli görüşmelerde neler konuşuyor? Irak`dan çekilecek askerler acaba hangi limanlarımız üzerinden geçecekler? Amerika`nın istediği destek neleri kapsıyor?. Amerika, Kıbrıs, Ermeni sınırı, Fener Patrikhanesi ve güneydoğu konusunda ne tavsiyelerde bulunuyor?!

Aslında bu tavsiyeler ve dayatmalar 100 yıldır sürüyor? Biz bugün batının yüz yıllık hayallerine bir göz atacağız. İstek ve tavsiyelerin pek değişmediğini kanıtlayacağız. Sevr anlaşmasından Büyük Ortadoğu Projesine, batının Türkiye için planlarını kendi sözleriyle size sunacağız..

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir