Tarihte ilk kez bir Amerikan başkanı iktidara gelişinin 100 günü dolmadan Türkiye`ye koşuyor.. Türkiye`ye ardı ardına heyetler yolluyor. Bir ay içinde generaller, istihbarat yetkilileri, senatörler Amerikan dışişleri bakanı sırayla Türkiye`de boy gösteriyor. Amerikan büyükelçisi Türkiye`nin Amerika için olağandışı öneminden sözediyor. Barack Obama çantasında iyi şeyler`le Türkiye`ye geliyor!

Tarihte Türkiye Cumhuriyetini ziyaret edecek olan 5. Amerikan başkanı. Barack Obama.

Ziyareti, Medeniyetler İttifakı adıyla bilinen küresel projenin İstanbul toplantısına denk geliyor.`Türkiye bölgede lider`, ‘Kürdistan`ın hamisi Türkiye’ sözleri havada uçuşurken yeni Osmanlı haritalarının ortalığa saçıldığı bir dönemde Türkiye`nin Amerika`nın en sadık müttefiki olduğundan dem vuruyor. Türkiye`nin bölgedeki öneminin altını çiziyor ve Amerikan projeleri için yardım istiyor. Ve bunların hepsi birkaç ay içinde gelişiyor.

Türkiye`yi yönetenler, daha ziyaret gerçekleşmeden `Türkiye`nin potansiyeli, Amerika`nın taleplerini karşılayabilecek güçtedir..` açıklaması yapıyor….Bölgedeki Amerikan çıkarlarının gereklerini düşününce insanın kanı donuyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir