Dünya Düzeni`nde zalimlerden mazlumlardan ve direnenlerden söz edeceğiz. Nasıl bir dünya düzeni kurulmuş, kimler bu düzeni kuruyor, kimler kurulan düzenin altında yok oluyor.. Amerikan tertibi Yeni Dünya Düzeni acaba eskidi mi? Bu soruları soracağız.

Hitler, dünyaya egemen olma hayaline ‘yeni nizam` adını vermişti.. Amerika onu takip etti. Emperyalizme Yeni Dünya Düzeni` dedi.

Biz bu programda , dünyaya egemen olmak isteyenlerin sisli planlarından örnekler sunmayı hedefliyoruz. Batının hayatımıza koyduğu ambargoları konuşmak istiyoruz. Türkiye tarihinin kavşak noktalarına bakmak ve değişimi beraber değerlendirmek istiyoruz..

Dünyaya yeni bir düzen düşünenlerin, cebimizden beynimize, dilimizden dinimize uzanan yıkıcı etkilerinden sçzetmek istiyoruz. Ve nasıl bir düzen sorusunu sormak istiyoruz.

Büyük balığın küçükleri yediği, güçlünün güçsüzü parçalayıp yuttuğu orman kanunları içinde hayvani güdülerle yaşamak mı yoksa insanlaşmak mı? Daha çok üretmek daha çok öğrenmek daha çok uygarlık daha çok bilim mi! Yoksa ormanın kuytu karanlıklarında daha güçlünün gelip bizi yutmaması için çabalayıp durmak mı, bizden güçsüz olanları vurup kaçmak mı!

Nasıl bir düzendir bu böyle?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir