KAOS, FIRSAT ve DELİK!

3
672

Küresel ‘ÇETE’ Türkiye’de tez zamanda 2. İsrail’i kuracak alternatif lider arayışında çok yol katedemedi.. İhale ŞİMDİLİK Erdoğan’a kaldı gibi..
‘Kürdistan’ kuruluşunun de facto kısmı tamamlanana kadar sopa ve havuçla yönetilecek bir RTE var ortada… BU gerçekleştiğinde RTE ve şurekası, ‘deliğe süpürülecek’ olanların başında!
‘Delik’ için sıraya alındığını bilenler, ‘görevini’ yaparmış gibi görünüp ‘süreci’ geciktirme derdinde ve bazı eblehler bunu ‘milli duruş’ zannetmekte!
Verilen görevin sonu DELİK! İşin içinde olanlar bunu iyi bilmekte!
Bu arada ‘Çete’, Türkiye’deki yeni kadrolarla ‘mülakatı’ sürdürmekte..
Allah’la ve Atatürk’le aldatan birileri Çete memurları önünde sıraya dizilmekte…
Durum çok katmanlı operasyonlarla sürüyor.. Kaos giderek koyulaşıyor.. Ama kaos sadece Emperyalizm için fırsatlar yaratmıyor.. Türk milletine de yeni çözümler sunuyor!
MİLLİ KADROLAR, bölük pörçük olmadan, duygusal hezeyanlara kapılmadan, birbirini ayağından çekerek değil, omuz omuza verip yükseltir, emekçi çoğunluğun önderliğinde çoğalmayı becerirse, bu millet bir kez daha TARİH YAZACAK! Tarihin emri belli: MİLLİ İRADE KAZANACAK!
Banu AVAR 11 Nisan 2014

Paylaş
Önceki İçerikBANU AVARLA GERÇEK GÜNDEM (Karadeniz TV)
Sonraki İçerikHangi Dünya! Hangi Kadın! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

3 YORUMLAR

 1. ben sunu görüyorum. yalan tarihe kanan insanlar cogaldi ve bu dogru tarihe bakan insanlarin umutlarini ve hatta kaderlerini bile etkiliyor.
  benim gibi cengaverler kahramanlar yigitler sürgün gibi hayata bagliyorlar ellerinden gelirse. bu akraba olur yabanci olur. hic fark etmez.
  ben kendimi gercek bir asker olarak görüyorum . benim tarihim budur. ben insanlari korumak icin doguruldum. benim gibi kem gözlerden korumak kolay degil.
  NERDE baksam orda sensin diyor yunus emre. ben kendimi öyle görüyorum. yani özümdeyim ama bunu milletime anlatamiyorum. aciga cikartamiyorum bir asik gibi.
  misal kizilderilileri amerikaya götüren türklerdir. onlarin gücü yetmedigi icin türkler mükemmel bir gemi insa ettikler ve onunla kizilderilileri amerikaya yerlestirdiler.
  bunu his ediyorum. iste cin kiyilarindan güney amerika kiyilarina saniyorum.
  batinin indirdigi isterse bin perde olsun. ben batiya bir perde indirmeyi basarirsam o zaman bozulur.
  ben sizi cok seviyorum
  candan sevgilerimi sunarim efendim
  kenan yildirim

 2. Yeni yetişen nesilin hali harap. Zevki sefadan başka bir şey düşünmeyecek şekilde yetiştirilen bu nesil nasıl olacak da geleceğimizi şekillendirecek anlam vermekte zorlanıyorum. Allah’tan sizin gibi tek tük de olsa aydın insanlarımız var. Sonumuz hayır ola.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here