'Hür Katil-Kaçakçı Ordusu' El Kaide'nin Ta Kendisidir! / Banu AVAR

0
402

‘Hür Suriye Ordusu’ ya da Mehmet Uysal’ın deyişiyle ‘Hür katil-kaçakçı Ordusu’ sadece CIA mamulü, El Kaide ile ‘bağlantılı’ değil, El Kaide’nin ta kendisidir! Global Research yazarı Susan Posel , Hür Suriye Ordusu fotoğraf ve videolarına dikkat çekiyor ve ‘Videolarda arkalarında El Kaide paçavraları uçuşuyor ve her birinin elinde CIA’nin yolladığı AK-47’ler var!’ diye yazıyor.
Posel, El Kaide’nin uzun yıllardır, Ortadoğu’da ‘işe gelmeyen’ hükümetleri devirmek için kullanılan örgütlerden biri olduğunu vurgulayarak, ‘Yeni ‘elemanlar’, CIA tarafından Türkiye’de eğitiliyor. Sonra Suriye Hükümetini indirmek için çalışan ‘Hür Suriye Ordusu’ içine konuşlandırılıyor. Küresel medya hala El Kaide’nin ABD’den bağımsız bir terör teşkilatı olduğu yalanını yayıyor!’ diyor.
‘Türkiye başbakanı Erdoğan, son zamanlarda CIA operasyonunda daha fazla görev alma konusunda isteksiz davranıyor. Oysa plan, Hür Suriye Ordusu’na daha fazla askeri birlik eğitmek ve sınırdan içeri salmak! Esad’ı devirmek için Türkiye’nin Amerika’ya yardım konusunda gösterdiği aşırı çaba , ABD-İsrail tarafından desteklenen Kürtlerin daha sonra Erdoğan’ı hedef alacağı gerçeğini değiştirmiyor’
Georgetown Üniversitesi’nden ve Brooking Enstitüsü’nden terör uzmanı Profesör Daniel Byman, El Kaide’nin Suriye’de giderek etkinliğini arttırdığını yazıyor ve bu örgütün, Mali’den Yemen’e, Çeçenistan’dan Somali’ye uzanan bir coğrafyada ABD tarafından kullanıldığına da dikkat çekiyor.
Suriye, 2004’de Colin Powell’ın ABD ile işbirliğine davetini reddetmesinden sonra hedefe oturtulmuştur.. 2007’de operasyon başlamış, 2008’de ABD Dışişleri Suriye için ‘silahlanma konusundaki öncü adımları’nı raporlaştırmıştır.
Suriye ‘baharı’ ile birlikte ‘Suriye’nin kimyasal ve biyolojik silah kapasitesi’ küresel medyada yer almıştır. Posel ‘Sonuçta’ diyor, ‘bir yandan CIA yönetimindeki Hür Suriye Ordusu, Suriyeli sivilleri katlederken, bir yandan Esad’ın ordusu ‘suç odağı’ haline sokularak bir İsrail-ABD saldırısı için uygun zemin yaratılmıştır.’
Susan Posel, El Kaide elemanı Ebu Thuha’nın sözlerine dikkat çekiyor: ‘.. Hedefimiz bir Suriye-Irak islam devleti kurmaktır. Sonra İran’a İsrail’e ve Özgür Filistin’e de savaş açacağız!’
Senaryonun kimin elinden çıktığı da oyuncuların kimler tarafından seçildiği de artık açıkça ifşa ediliyor…


Dipçe: Susan Posel yazısı: http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=32127
Banu AVAR, 31 Temmuz 2012
[email protected]

Paylaş
Önceki İçerikESAD'IN ORTADOĞU SATRANCI…
Sonraki İçerikKaranlıklar Prensi Adana'da! / Banu AVAR
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here