HDPKK TÜRKİYE’NİN İŞGALİNE DAVETİYE ÇIKARDI!

0
598

Oyun çok önceden belliydi. Şimdi sahneye konuyor. CİA şefi Henri Barkey de David Philips de defalarca olacakları yazdı! “Türkiye çok şehit verecek”, “Büyük şehirlerde terör eylemleri olacak”, “demokrasi platformları halkı hazırlayacak” “Pkk meclise sızacak” “çözüm süreci adı altında pkk şirinleştirilecek”.. Bunların hepsini yazdılar çizdiler söylediler. Biz de 2007’den beri bu raporları sizlere ilettik. Kaçın ‘Demokrasi’ geliyor! dedik. Kanlı Demokrasi oyunun’dan örnekler verdik! Türkiye’de yasaklı pkk bülteni dün yol haritasını açıkça ilan ediyor, yabancı işgale davetiye çıkarıyor, yetkililer SEYREDİYOR!

DİYARBAKIR
Ergani ilçesinde kurulan Ergani Demokrasi Platformu Belediye Eşbaşkanı Ramazan Kartalmış ile DBP-HDP ilçe eşbaşkanları ile ‘barış’ adı altında kan çağrısı yapıyor!

MERSİN
HDP Mersin İl Örgütü ‘Kürdistan’da yaşanan katliamları’ kınıyor! Kurtarılmış bölge ilan edilen Akdeniz ilçesine bağlı Güneş Mahallesi’nde intikam alınacağını beyan ediyor! Özgür Çocuk Parkı’nda HDP Mersin Milletvekili Çilem Küçükkeleş, HDP İl Örgütü yöneticisi Ayça Yanar, ‘Kürdistan’ın birçok kentinde sokağa çıkma yasağı var ana halklar direnecek’ beyanında bulunuyor. Ve yetkililer SEYREDİYOR!

IĞDIR
DBP, HDP ve KJA, DBP binası önünde HDP Iğdır milletvekilleri Mehmet Emin Adıyaman ve Kıznaz Türkeli ve belediye ‘eşbaşkanları’yla isyana çağrı yapıyor! Yabancı basın en ince detayları kayda alıp istihbaratlarına yetiştiriyor! HDP İl Yöneticisi Vedat Yılmaz, “DAİŞ’in Kobanê’de insanlığa karşı işlediği suçun kat be katı Cizre’de yapıldı. Dünya gözünü bu katliama kapatacak mı?” diye yabancı güçlere davette bulunuyor! Yetkililer SEYREDİYOR! .

İZMİR
HDP İzmir İl Örgütü, Şırnak’ın Cizre ilçesine gidiyor. HDP İzmir İl Eşbaşkanı Cavit Uğur, beraberinde yabancı heyetlerle ‘devlet terörünü’ kınamaya gittiklerini söylüyor. HDP İzmir İl Yönetici Hacay Yılmaz “Kürdistan’da sivil halka yönelik katliamlar yaşandığını” ‘koalisyon güçleri’ne yabancı basın aracılığıyla iletiyor!

MARDİN
MEYA-DER, HDP ve DBP Mardin İl örgütleri öncülüğünde, bugün Cizre’de! MEYA-DER Mardin Şube Eşbaşkanı Latif Tabar, Toplu ayaklanma çağrısı yapıyor! Pkk bültenlerinde Türk ordusunun misket ve fosfor bombası kullandığı yalanı yabancı güçlere servis ediliyor. Bunun sonu, 2003’de vatan hainlerinin imzaladığı İKİZ YASALAR gereği Türkiye’nin Güneydoğusu ve Kafkas sınırının yabancı işgaline uğramasıdır! ‘Halkların korunması’ (‘responsability to protect’ maddesi kapsamında Türkiye’nin toprakları işgal edilirken Meclisteki zevat oy sayacaklardır! Bu başka ülkelerde olmuştur!

Washington ve Brüksel’de çizilen yol haritası gereği Şehit haberleri ve terör eylemleri artacaktır! Yarın vatanın dört bir yanı kan gölüne dönünce mi ‘ne yapacağız?!’ diye dövüneceğiz? Milli İrade Bildirisi’ni imzalarken ‘her cenahtan vatanseverlerin yerelde çemberler oluşturmalarının zorunluluğuna’ dikkat çekmiştik. Yine hatırlatıyoruz. İş güvenliği kapsamında ‘felaket anı’ provaları yapanlar, canları malları NAMUSLARI için yerelde biraya gelip fikir tartışmaları yapmaya bile üşenecekler mi? Sadece sosyal medyadan mı esip gürleyeceğiz?! Ben kendi adıma yurdun dört bir yanına sessiz ziyaretler yapıyor bilgi alıyor sizlere iletiyorum. Bu vatanın her alandaki cevval evlatlarının da gereğini yapacağından kuşkum yok!

Banu AVAR, 8 Eylül 2015

Paylaş
Önceki İçerikKÜRESEL ÇETE KULLANDIĞI MENDİLİ YAVAŞÇA ÇÖPE BIRAKIYOR!
Sonraki İçerikDİKKATİNİZE!
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here