Banu AVAR:IŞİD’İN KERRAKESİ ve ABD PLANI!

0
686

10389958_750719174991510_6707892833272094348_n
“Erdoğan neden Kürtlerle çalışmaya hazır?”*
Alt başlığın yazarı Soner Çağaptay. Uzun yıllardır ABD istihbaratının ve küresel şirketlerin desteklediği ‘düşünce kuruluşu’ Washington Enstitüsü’nün Türkiye ve Yakın Doğu uzmanı. 2012’de ‘hizmetlerinden’ dolayı, Washington Enstitüsü’nü fonlayan yahudi Aşkanazi hanedanı Beyer Ailesinin ‘fellow’u olarak payelendirildi.
Ne diyor Beyer hanedanı hizmetindeki Soner Çağaptay “Kürt Tamponu” başlıklı ve “Erdoğan neden Kürtlerle çalışmaya hazır” altbaşlıklı makalesinde?
Oldukça önemli.. Çünkü bu gibi kurum ve kuruluşlar, çok daha geniş istihbari ve kanlı planların da üreticisi.
Yazıdan kelime kelime alalım:
“Son günlerde Türkiye, Özerk bir Kürdistan fikrine artık hiç de uzak görünmüyor. IŞİD ZORLAMASI sonucu, Türk Kürt ekseninin doğması çok yakın gibi…. IŞİD sayesinde Ankara ile Irak Kürtleri hayli yakınlaştı, Musul Konsolosu ve konsolosluk görevlilerinin kaçırılması, Ankara- Erbil ittifakını sağlamlaştırdı..”
Uzmanımız, Küresel Plan tıkır tıkır yürüdü diyor mealen…!
“Türkiye’nin bölge Kürtleriyle ittifaka hazır olduğunu, 12 haziranda Peşmerge Kerkük’ü işgal ettiğinde Ankara’nın ağzını bile açmadığını, Irak’ta Kürt Bölgesel Hükümeti bağımsızlık ilan ettiğinde, ilk tanıyan devletin Türkiye olacağını” da ekliyor.
Doğrudur.. Yahudi devletini ilk tanıyan biz olmuştuk.. İkinci Yahudi devletinde neden sonraya kalacağız ki?!
Ve IŞİD’in kerrakesini bugüne kadar yazan çizen uzmanların hepsinden daha açık anlatıyor :
Ortadoğu’da IŞİD, Türkiye için Irak’daki bağımsız bir Kürdistan’dan daha büyük bir tehlike!” Bu Suriye ve Irak’daki Kürtlerle Ankara’yı ittifaka sürükleyecek.
Suriyeli Kürtler ile Ankara’nın arası açık ama Suriye’deki Kürtler PKK ile birlikte IŞİD’e karşı birlik oluşturabilirler
Ankara’nın gerek ekonomik gerek güvenlik açısından Irak’daki Kürt bölgesi ile ittifaka ihtiyacı var. Dolayısıyla Türkiye acilen kendi Kürtlerinin gönlünü yapmalı!
Ayrıca mart seçimlerinde yüzde 43 alan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yüzde 6,5 oyu olan BDPyi hoş tutmalı.
Beyer Ailesi ‘fellow’u uzmanımız, yazısını şu sözlerle bağlıyor: “Erdoğan Türkiye’deki Kürtleri memnun eder, Irak ve Suriye Kürtleri ile bağını sıkı tutarsa, otonom bir devleti garantilemiş olacak. Erdoğan iktidara geldiği 2003’de ‘stratejik derinlik’ politikasını benimsemişti. Buna göre, Türkiye Ortadoğu’da büyük güç olacak, bölgeyi yönlendiren ülke konumuna gelecekti. 10 yılın ardından Ankara’nın bölgedeki tek müttefiği Kürtler olacak gibi. Aynı şekilde Kürtlerin tek müttefiği de Ankara. Birlikte Ortadoğu’nun eski siyasetinden kurtulup büyük başarılara imza atabilirler.”
Anladık mı IŞİD’in kerrakesini şimdi..Ortadoğu’ya 2. İsrailin kurulması için IŞİD’in vahşeti şarttı.. Küresel aktörler, islam maskeli canileri Irak ve Suriye’ye saldı.. Türkiye sınırları kevgir oldu, Türkiye’nin de her yanındalar.. Türkiye tüm komşu devletlerle DÜŞMAN, tüm ayrılıkçı örgütler ve Kürt bölücülerle DOST oldu..
IŞİD planın işlemesi için kullanılan bir katliam aracı, henüz kullanım süresi dolmadı!
Obama’nın parmak şaklatarak çağırdığı bakanın ‘stratejik derinliği’, bölgede KÜRTLERLE DANS için başarıyla kullanıldı ve kullanılıyor!
Türk milleti Cumhurbaşkanlığı seçimi ve birbirinden ekmel (mükemmel) ‘adaylar’ ile uğraşa dursun, bu küresel adayların her biri BU oyunun figüranlarıdırlar. Bir kısmı yarın bir kısmı ise bir yıl içinde sahnede yerlerini alacaklardır. Türk milleti, KENDİ BEKASI İÇİN , ‘OY’ KULLANMAKTAN BAŞKA BİR SEÇENEK DÜŞÜNEMİYORSA KADER UTANSIN!
Banu AVAR
18.7.2014
* http://www.foreignaffairs.com/articles/141612/soner-cagaptay/turkeys-kurdish-buffer

Paylaş
Önceki İçerikBanu AVAR: KEMAL DERVİŞ 2 GÜNDE TÜRKİYE’NİN “EN ÇOK SÖZEDİLEN” ADAMI OLMUŞTU!
Sonraki İçerikBanu AVAR:‘Üretilmiş Muhalefet ’ Nedir?
2009’da Avrasya TV'de DÜNYA DÜZENİ adlı haber programını yaptı. 2004-2008 arasında TRT'de ‘SINIRLAR ARASINDA’ Haber Belgesel Programının yapımcısıydı. Londra City University televizyon bölümünde yüksek lisans yapan ve BBC TV Belgesel kurslarını bitiren Banu Avar BBC Türkçe bölümünde yapımcı ve sunucu olarak çalışmış, TRT’nin Londra muhabirliğini üstlenmiş; Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalışmış ve birçok dizi yazıya imza atmıştır. TRT 1 ve TRT 2’de yapımcılığını, yönetmenliğini ve sunuculuğunu üstlendiği "Mozaik" ve "Kaleideskop" programları yayınlanmıştır. "32. Gün" programının ilk yıllarında programın Londra muhabirliğini yapmış ve Kıbrıs, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı, araştırmacı olarak görev almıştır. BEN SEZAR (‘I, Ceasar’), KIRIM SAVAŞI (‘Crimean War’), BÜYÜK OYUN ‘The Great Game’ ve TRUVA ‘Troy’ gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinin künyesinde Türkiye prodüktörü olarak yer almıştır. 1999’da TV8’in belgesel bölümünü kurmuş, 2004’e kadar 30’dan fazla belgesele imza atmıştır. 2004 yılında -Attila İlhan ve Erol Manisalı ile birlikte- işine son verilmiştir. Denizciler, Bir Zamanlar Kıbrıs’da, Artık BİZ DE varız!, Devlerin Savaş Alanı Afganistan, Türkiye Sevdalıları gibi belgesellerden OHRİ, GÜZEL OHRİ Makedonca’ya çevrilmiş ve Makedon Ulusal TV Kanalında bir çok kez gösterime girmiştir; Rıza oğlu Haydar ALİYEV belgeseli ise Azerbaycan Devlet Kanalında defalarca yayınlanmıştır. 2004 yılında yapımına başladığı; Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu, Orta Asya, Çin, Hindistan, Güney Amerika ve Avrupa’dan dosyalarla 82 ülkeden konuların yer aldığı Sınırlar Arasında belgeseli 2008 mayıs ayında ABD, İsrail, Gürcistan, İsveç Büyükelçilerinin şikayetleri sonucu yayından kaldırıldı.. Bu gerekçe TRT üst yönetimi tarafından beyan edilmiştir! Avar daha sonra, 2009 Şubat - Haziran arasında AVRASYA TV (ART)'de "DÜNYA DÜZENİ" adlı haber programını yaptı. Banu Avar, 2004-2008 yılları arasında 40'dan fazla kurumdan çeşitli ödüller ve plaketler almıştır. 8 kitabı bulunmaktadır: Sınırlar Arasında (2006) Avrasyalı Olmak (2007) Hangi Avrupa (2007) ‘Böl ve Yut!’ (2008) Hangi Dünya Düzeni (2009) Kaçın Demokrasi Geliyor (2010) Gün O Gündür (2012) Zemberek (2016)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here