Her 26 Şubat’ta olduğu gibi bu yıl da HOCALI katliamı anılacak… Ama bu anma günü siyasi iktidarlar tarafından siyasi amaçlarla ‘KULLANILMAK’ isteniyor.. Bu ‘KULLANMA’ durumuna dikkatinizi çekmek isteriz..

Azerbaycan devletinin, ‘daha çok ses getirmesi amacıyla’ 26 Şubat Hocalı mitingini, siyasi iktidara yakın çevrelerle düzenleme kararı, vahim sonuçlara yol açabilecektir..

Miting afişleri ve duyurularında HOCALI yanısıra ‘Hama -Humus’ vurgularının yer alması bunun işaretidir..

Küresel güçler ve içerdeki işbirlikçileri, HOCALI katliamını lanetle anan Türk milletine, Suriye’ye karşı savaş çığırtkanlığı yaptırmak istemektedir..

Hazır, meydanlar Hocalı’yı anan milliyetçilerle doluyken, miting, “Suriye ile savaşa HAYIR” diyen Türk milletini galeyana getirme aracı olarak kullanılmak istenmektedir.

Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği’nden Hanefi Çakır yayınladığı bildiri de bu konuya dikkat çekmiştir:

‘Taksim mitingi için tek yetkilinin “İslam Kalkınma Örgütü’nün-Gençlik Teşkilatının” olduğunu belirterek yapmış olduğumuz tüm çalışmaları sabote edilmiştir. Birkaç gündür yaptıkları propaganda da ise “Hama, Humus, Filistin” kavramları kullanılarak, ülkemizi Suriye ve İran savaşlarına hazırlamak istemektedirler. Oyunu görelim ve bozalım.’*

26 Şubat HOCALI KATLİAMINI lanetlemek içindir.. Batının Türkiye’yi komşularımızla savaşa itmesi için ikna mitingine çevrilmesine izin vermeyin.

Banu AVAR, 24 Şubat 2012
banuavar@superonline.com

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir