10389958_750719174991510_6707892833272094348_n

“Erdoğan neden Kürtlerle çalışmaya hazır?”*
Alt başlığın yazarı Soner Çağaptay. Uzun yıllardır ABD istihbaratının ve küresel şirketlerin desteklediği ‘düşünce kuruluşu’ Washington Enstitüsü’nün Türkiye ve Yakın Doğu uzmanı. 2012’de ‘hizmetlerinden’ dolayı, Washington Enstitüsü’nü fonlayan yahudi Aşkanazi hanedanı Beyer Ailesinin ‘fellow’u olarak payelendirildi.
Ne diyor Beyer hanedanı hizmetindeki Soner Çağaptay “Kürt Tamponu” başlıklı ve “Erdoğan neden Kürtlerle çalışmaya hazır” altbaşlıklı makalesinde?
Oldukça önemli.. Çünkü bu gibi kurum ve kuruluşlar, çok daha geniş istihbari ve kanlı planların da üreticisi.
Yazıdan kelime kelime alalım:
“Son günlerde Türkiye, Özerk bir Kürdistan fikrine artık hiç de uzak görünmüyor. IŞİD ZORLAMASI sonucu, Türk Kürt ekseninin doğması çok yakın gibi…. IŞİD sayesinde Ankara ile Irak Kürtleri hayli yakınlaştı, Musul Konsolosu ve konsolosluk görevlilerinin kaçırılması, Ankara- Erbil ittifakını sağlamlaştırdı..”
Uzmanımız, Küresel Plan tıkır tıkır yürüdü diyor mealen…!
“Türkiye’nin bölge Kürtleriyle ittifaka hazır olduğunu, 12 haziranda Peşmerge Kerkük’ü işgal ettiğinde Ankara’nın ağzını bile açmadığını, Irak’ta Kürt Bölgesel Hükümeti bağımsızlık ilan ettiğinde, ilk tanıyan devletin Türkiye olacağını” da ekliyor.

Doğrudur.. Yahudi devletini ilk tanıyan biz olmuştuk.. İkinci Yahudi devletinde neden sonraya kalacağız ki?!

Ve IŞİD’in kerrakesini bugüne kadar yazan çizen uzmanların hepsinden daha açık anlatıyor :

Ortadoğu’da IŞİD, Türkiye için Irak’daki bağımsız bir Kürdistan’dan daha büyük bir tehlike!” Bu Suriye ve Irak’daki Kürtlerle Ankara’yı ittifaka sürükleyecek.
Suriyeli Kürtler ile Ankara’nın arası açık ama Suriye’deki Kürtler PKK ile birlikte IŞİD’e karşı birlik oluşturabilirler
Ankara’nın gerek ekonomik gerek güvenlik açısından Irak’daki Kürt bölgesi ile ittifaka ihtiyacı var. Dolayısıyla Türkiye acilen kendi Kürtlerinin gönlünü yapmalı!
Ayrıca mart seçimlerinde yüzde 43 alan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi için yüzde 6,5 oyu olan BDPyi hoş tutmalı.

Beyer Ailesi ‘fellow’u uzmanımız, yazısını şu sözlerle bağlıyor: “Erdoğan Türkiye’deki Kürtleri memnun eder, Irak ve Suriye Kürtleri ile bağını sıkı tutarsa, otonom bir devleti garantilemiş olacak. Erdoğan iktidara geldiği 2003’de ‘stratejik derinlik’ politikasını benimsemişti. Buna göre, Türkiye Ortadoğu’da büyük güç olacak, bölgeyi yönlendiren ülke konumuna gelecekti. 10 yılın ardından Ankara’nın bölgedeki tek müttefiği Kürtler olacak gibi. Aynı şekilde Kürtlerin tek müttefiği de Ankara. Birlikte Ortadoğu’nun eski siyasetinden kurtulup büyük başarılara imza atabilirler.”

Anladık mı IŞİD’in kerrakesini şimdi..Ortadoğu’ya 2. İsrailin kurulması için IŞİD’in vahşeti şarttı.. Küresel aktörler, islam maskeli canileri Irak ve Suriye’ye saldı.. Türkiye sınırları kevgir oldu, Türkiye’nin de her yanındalar.. Türkiye tüm komşu devletlerle DÜŞMAN, tüm ayrılıkçı örgütler ve Kürt bölücülerle DOST oldu..

IŞİD planın işlemesi için kullanılan bir katliam aracı, henüz kullanım süresi dolmadı!
Obama’nın parmak şaklatarak çağırdığı bakanın ‘stratejik derinliği’, bölgede KÜRTLERLE DANS için başarıyla kullanıldı ve kullanılıyor!

Türk milleti Cumhurbaşkanlığı seçimi ve birbirinden ekmel (mükemmel) ‘adaylar’ ile uğraşa dursun, bu küresel adayların her biri BU oyunun figüranlarıdırlar. Bir kısmı yarın bir kısmı ise bir yıl içinde sahnede yerlerini alacaklardır. Türk milleti, KENDİ BEKASI İÇİN , ‘OY’ KULLANMAKTAN BAŞKA BİR SEÇENEK DÜŞÜNEMİYORSA KADER UTANSIN!
Banu AVAR
18.7.2014

* http://www.foreignaffairs.com/articles/141612/soner-cagaptay/turkeys-kurdish-buffer

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir