AÇIKLAMA

Her hangi bir yerden adaylığım sözkonusu değildir. Önce bunu açıklayalım. İkinci olarak, Haziran 2010’dan beri yazıp çizdiğim üzere, bu ülkenin ‘gerçek bir muhalefete’ ihtiyacı vardır. Ve mevcut partiler bu ihtiyacı karşılamamaktadır.

O partilere oy veren vatansever çoğunluğun fikirbirliği ettiği VATAN ve NAMUS kavramları DEĞİŞMEZ ORTAK NOKTA olduğu halde sağ sol dindar kesimi bir araya toplayacak ve bu milletin çıkarlarını haykıracak bir güçbirliği sağlanamamaktadır… Bu 60 yıldır böyledir.. Böyle olması için olağanüstü çalışmalar yapılmaktadır.

Ben uzun zamandır böylesi bir güçbirliğinin oluşması gereğini dile getirenlerden biriyim. 30 Mart’ta Ulusal Kanal’da Arslan Bulut’un ifade ettiği şekilde bir güçbirliğinin, yani Türkiye’nin dört bir yanından yetenekli/yetişmiş milletin takdirini kazanmış vatan evladının ortak bildirisiyle oluşacak bir hareketin gerçek bir ÇÖZÜM olacağına inanıyorum.…

Bugün böyle bir güçbirliği için çeşitli çalışmalar vardır. Çok başarılı bir şekilde yürümese de bu gibi çalışmaların yapılıyor olması önemlidir. Bu ilk ve gecikmiş adımlara belki daha gerçekçi adımların başlangıcı olur umuduyla destek veriyorum…

Gerçek bir muhalefet platformunun oluşması için VATAN diyen herkesin tartışma zemininde buluşması gerektiğini ve bu çabanın sadece ‘seçim/sandık çerçevesine sınırlandırılmaması gerektiğini düşünüyorum.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir