Protesto edilmek bir yana, Göksun beni bağrına bastı!

Salonu dolduran Göksunlulara ve beni ağırlayan Kaymakam, Yüksek Okul Müdürü, Belediye Başkanı ve Göksun Gündem Gazetesi’ne teşekkürlerimle!

***
Bunlar aslında bir avuçturlar… Derebeyler ve onların ‘adamları’.. Beraber hareket ederler.. Ve sadece ‘yalan’a hizmet eder, parayı “Kâbe” bilirler…

Kahramanmaraş’ın Kahraman ilçesi Göksun’da verdiğim söyleşide ‘densizlik’ yapan birkaç kişi malûm medyaya malûm şekilde yansıdı.. ‘Banu Avar Göksun’da protesto edildi, salon boşaltıldı, kaçar gibi gitti..’ gibi ‘habercilik’ balonları birkaç saat önce internet medyasını sardı..

Onları ne Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yatan son şehidimizi ziyaret için yaptığım çağrı ilgilendirdi, ne Göksun’un Kireç köyündeki Avarlarla buluşmalar, ne söyleşi salonunu dolduran ve taşıran aşırı kalabalık, ne de Kaymakam bey, Meslek Yüksek Okulu ve Belediye Başkanıyla katıldığımız yemek, ne de söyleşi sonrası büyük kalabalığın katıldığı Mesire yerindeki uzun buluşma!

Birilerine ‘yaranmak’ için , talimat üzerine kaleme sarıldılar ve gururla ‘Banu Avar’a Protesto şoku!’ diye başlık attılar..

Göksun konuşmamda bir çok konuya değindim.. Özellikle batının hedef ülkelerde ‘aydın’ devşirmesi’ üzerinde durdum. Podol raporunu Bissel’in bu konuda yaptığı açıklamaları anlattım.. Bu sırada ABD Dışişleri Bakanlığı sitesinde yeralan cüretkar yayından da bahsettim… Bu belge Türkiye’deki bazı gazetelerde de yeralmıştı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adı birçok başka ülke Cumhurbaşkanı ile birlikte ABD’nin ‘eğittiği’ başkanlar arasında sıralanıyordu..

Küresel odakların ödül politikalarına değindim.. Cumhurbaşkanı ve Başbakana ‘ödüller’ sunanların neyin peşinde olduklarını kendi ağızlarından yansıttım. Ve daha pek çok ekonomik siyasi kültürel konuya değindim..

Konuşmama başlar başlamaz kalabalık salonda sadece protokolde oturan bazı kişiler toplantı, konferans, dinleti kültüründen uzak olduklarını belirten hareketlerde bulunmaya başladılar.. Geri kalan Göksunlu dinleyicilerin büyük çoğunluğu ise onların bu tavrını alkışlarla protesto ettiler..

Gerek söyleşimize olan büyük ilgi gerek ‘hazımsız’ şahısların derebeyi tavırları toplantıya gölge düşüremedi..

Toplantı sonrası salon boşaltılmadı, 1 saat boyunca kitaplarımı imzaladım. Daha sonra büyük bir kalabalıkla Mesire yerindeki salona gittik ve saatlerce oturduk sohbet ettik. Sonra Göksunlular Öğretmen evinde beni ağırladılar. Yani ilçeyi ‘acilen terketmedim’.

Sabah bir Avar köyü olan Kireç köyünde yine Göksun’un ileri gelenleriyle beraber kahvaltı ettik. Öğleden sonra programlandığı şekilde bölgeden ayrıldım..

Taze politik hırslarla salon şovları yapanlara ‘ileri demokrasi’ yolunda başarılar dilerim

Yalanda sınır tanımayan zevata gelince, zafiyetlerini bu kadar açık ettikleri için sadece gülüyorum.. Hadi bu haberleri ata tuta servis ediyorsunuz… Salonu dolduran yüzlerce Göksunlunun şehadetinden de mi utanmıyorsunuz? Size kolay gelsin.. Halk artık bu dolmaları yutmuyor..

Banu AVAR, 12 Mayıs 2012
banuavar@superonline.com

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir