IŞİD’ın Suriye’den çaldığı petrolü Türkiye’ye taşıyan tankerler vuruldu ilkin. Tankerler kime ait işin başında kim var. Bir araştırıverin.

Sonra uçak düşürüldü
Sanki hergün hava sahamız doğudan batıdan ihlal edilmiyormuş gibi!

Azez’de gırtlakları kesilen Bayır Bucak Türkmenleri için tek kelime edilmedi. Lazkiye civarında Nusra ve öso ağırlıklı merkezler korumaya alındı.
Büyük oyun sahnede!
Bedeli nasılsa Türkiye ödeyecek.Sonuç: Türk Rus ilişkileri donduruldu. Rusya’nın S400 füzeleri Doğu Akdenize yerleşti
Türk turizminde yüzde 70 iptal gerçekleşti. Avrasya bölgesine giden tüm tırlar sınır kapısında kaldı. Enerjimizin yüzde 55’ini ithal ettiğimiz Rusya heran yaptırımları devreye sokabilir.
Rusya’da Türk işadamları gözaltına alındı. Milyarlarca dolar hacimli Türk inşaat projeleri durduruldu..
Türkiye’deki kriz yetmedi daha ağırı geliyor. ABD, üstten PKK alttan PYD ve IŞİD Türkiye’ye bir Kürdistan hediye (!) edecek. Hem de bu pisliğe elini bile sokmadan!
Birileri de hamasetten yıkılıyor. Gerceği hatırlatanlara da ‘ajan’ deyiveriyor. Soğuk gercekler ve kan yüzlerine sıçrayınca uyanırlar mı bilemem!
Ama 3. Dünya savaşı bu. Akıl kullanmak gerek. Hamleleri önceden görme yetisi gerek. Boşa kükreyip tribünlere oynamak yerine hesaplı adımlar atmak gerek.
Bunları yapacak bir yönetim var mı? Tüm danışman ve uzmanlar Amerikalı. NATO terör örgütü, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler ülken bölünsün, petrol coğrafyasında Kürdistan kurulsun, Türkiye federe olsun Kıbrıs ABD İngiliz üssü olsun diye 1950’lerden beri çalışıyor!
Kaalu beladan beri emperyal güçler Türkün dikkatini ‘dışarı’ çekip içeriyi tarumar ettiler.
Atatürk oyunu gördü. Bölge ülkeleriyle yardımlaştı 7 düvele karşı zafer kazandı. Biraz tarih okuyun. Tekerrür ediyor da!

Banu AVAR

26.11.2015

10665093_883783631631651_3877902379424482736_n

3 Yorum | Banu AVAR : TEKRAR EDEN TARİH!
 1. Bütün bu bilgilerin ışığında, ne yapmalı, biz gençler uyanmak, uyandırmak için ne yapmalıyız? bilmek, fikir üretmek, düşünmek yetmiyor. Birbirimizi başkasının silahıyla vurmadan önce ne yapmalı??

 2. Merhaba,
  Öncelliklse size karşı olan saygı ve sevgimi belirtmek isterim.
  Yazılarınızı videolarınızı yıllardır takip ediyorum.
  Cahil aklımla yazdıklarınızı yorumlamaya çalışıyorum.
  Atlantik Konseyi Toplandı maklenizde Türkiyenin bir şekilde ortada bırakılmak istendiğini anlıyorum.
  * Türkiyenin abd ye karşı hiçbir dirayet gösteremediği malum.
  acaba abdnin istemesiyle suriye ye çekilen Türkiye Rusyayı karşısına almayı göze alarak savaşa girmemek için abdye bunu bahane gösterekmek için uçağı düşürmüş olabilir mi ?

  İstanbul’da yaşıyorum keşke sizinle tanışma frsatım olsa.

  Teşekkürler.
  İyi Çalışmalar.

 3. Devlet aklını temsil eden ve işleten kadroların tasfiyesi bitinceye kadar umit varim, ancak devlet “deve kuşu ve bukalemun zihniyetli” kişilerden kurtulmali, yapmış olduğunuz çalışmaları tarih öğretmeni olduğum için takdir ve tebrik ediyorum, ayrıca Türk milletinin kurtuluşunun ancak ve ancak Mustafa Kemal ATATURK’un “istiklali tamme” idealine sahip kişiler tarafından sağlanabileceğine inaniyorum. NE MUTLU TURKUM DİYENE !


[yukarı]

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir