Erzurum konuşmamdan sonra yalan haber kampanyası ve linç başladı…

14 Mart’ta Erzurum Atatürk Üniversitesinde Güneş Vakfının davetlisi olarak bir konuşma yaptım. Konuşmamda Kuran’ın ‘Oku’ sözüyle /Allah’ın kelamıyla başladığını söyledim. Kuran-ı Kerim’i ‘anlayarak’ okumamız gerektiğini söyledim. Linç başladı!

Ülkemizin 70 yıldır batı hegemonyasında sarsıldığını, eğitimin, ekonominin, siyasetin ve kültürün batı sultasında olduğunu anlattım.

Dinimizin ve dilimizin elimizden alınmak istendiğini örnekleriyle belirttim.

Sonunda İstiklal marşımızın ilk sözcüğünü hatırlattım: ‘Korkma!’

Kıyamet koptu!

Bir kısım İnternet siteleri -ki bazılarının yöneticileriyle telefonda konuştuğum halde- linç ve yalan haber yarışına girdiler. Hedef gösterildim.

Kuran’ın ayetine ‘söz’ dedi, dil uzattı, vurun kahpeye’ciler, günaha girmekten hiç çekinmediler. Düğmeye basıldı, ateş açtılar!

Zaman Gündem, haber vaktim, aktif haber, rota haber ve daha bir çoğu kendi okurlarının kınama yorumlarına rağmen, Cihan haber imzalı metni kışkırtıcı ve yalan başlıklarla sunarak ‘gazetecilik’ yaptılar.

Başlıklardan bazı örnekler:

‘Banu Avar Kuran’a dil uzattı!

‘Gül’ü ajanlıkla itham etti’

‘Gazetecilere satılmış dedi!’

‘Devlet yönetimine gazetecilere ve Kuran’a hakaret etti!’

Bu ifadelerin benim kişilik haklarıma yönelik haksız bir saldırı olmasının yanında toplumu bana karşı kışkırtmak amacı da taşıdığı anlaşılıyor. Bu haksızlığı yapanlara ve basın yayın ilkelerini hiçe sayanlara karşı hukuki mücadelemi de yapacağım.

Kuran ayetine ‘söz’ dedi diye kıyamet koparanlar! En iyi bildiğiniz ‘linç edebiyatı’ öyle mi?

Kuran-ı Kerim’in ilk SÖZÜ/kelamı olan ‘OKU/İDRAK ET’ sizden ne kadar uzak!

Başlıklarınızdaki yalanlar, yazının içeriğindeki bir oradan bir buradan kesip yapıştırılmış anlatımlar nasıl bir kinin ürünü böyle…

Allah hepinize akıl fikir ve huzur versin!

İleri demokratik anlayışınızı tebrik ederim. Korkularınız gözlerinizi kapatmış. Sizleri itidale davet ederim. Kuran-ı Kerim’i bir kez olsun anlayarak okusaydınız bu linçi yaparken kimseden değil ama Allah’tan korkardınız!

Yaptığınız haksızlık ve tahrik edici yayınlarınızı düzeltmenizi ve benim bu yazımı yayınlamanızı istiyorum. Saygılarımla.


 

Banu AVAR, 18 Mart 2011

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir