14721666_1363811893628820_4207475924666554445_n
ZEMBEREK ile İSTANBUL KİTAP FUARINDAYIZ !
-20 Kasım 2016 Pazar günü saat 13:00 Marmara Salonu-

 

Zembereği kuranlar tarihin her döneminde vardır, olacaklardır. Zemberek yayını zaman zaman kendi çıkarları doğrultusunda boşaltacaklardır. Sonra yeni bir düzen daha kuracak, hedef ülkeleri deli gömleğine saracaklar, beyinlere Batı’nın “yenilmez” olduğunu, tüm “evrensel değerler”i temsil ettiğini pompalayacaklardır. Buna inananlar savaşmadan yenilmiş olurlar. Ünlü “yumuşak güç” doktrininin esası budur. Tek odak oldukları ve bunun asla değişmeyeceği fikrini de aşılayacaklardır. “O kadar kudretliyiz ki bize karşı çıkmak imkânsızdır,” devamlı tekrarladıkları laftır.

Ancak tarih laboratuvarı bunun böyle olmadığını bize kendi “Kurtuluş”umuzla ispatlamıştır. Ne yazık ki hatalardan ibret alınmamış ve yeniden benzer tuzaklarla karşılaşılmıştır. Alacağımız ders, kendimize ve milletimizin gücüne güvenmek olmalıdır.

Türk milleti mekanik bir “zemberek” değildir. Doğrudur, son 60 yıldır kurulup kurulup boşalarak tokat üstüne tokatlar yedik.

Siyasi depremler ve darbeler geçirdik. İç ve dış hainlerin sarmalında kaldık. Bizi zemberek yayı olarak kullananlara akıl ve bilgiyle karşı koyma iradesini geliştiremedik. Ama bu bir süreçtir. Ve bu süreç tıpkı suyun kaynaması gibidir. Meraklısı bir cezve suyun başında kaynayana kadar beklesin, “süreç”i anlayacaktır.

Bir kişi bile büyük değişimleri tetiklemeye kadirdir. Aklımıza mıh gibi çakılı durması gereken üç kelime TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE’dir. Bunun için “tam bağımsız düşünce” yetisi gerekir. O nedenle Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’taki sözleri ve arkasındaki koca tarihi gerçekler, genç kardeşlerim tarafından iyi incelenmelidir:
“Ulusumuzun kurduğu devletin alınyazısına, bağımsızlığına kimseyi karıştırmayız. Milletimizin menfaatleriyle ilgili hususlarda yabancıların fikirlerinin önemi yoktur. Biz, gidişatımızı yabancıla- rın görüşlerine uydurma güçsüzlüğünü kötü görenlerdeniz!”  (1927)

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir